
Ik was weer niet lief
Buiten sneeuwt het en het is bitterkoud. Trillend lig ik in mijn bed en mijn tanden klapperen. De tranen staan in mijn ogen, ik heb het zo ontzettend koud dat het pijn doet. Mijn raam staat open en op mijn bed ligt alleen een dekbedovertrek, zonder dekbed. Het is mijn eigen schuld, ik heb straf gekregen. Bij het eten heb ik geslurpt toen ik soep at, ik weet heel goed dat dit niet mag, maar het gebeurde per ongeluk. Pappa haalde meteen uit en gaf me een klap tegen mijn hoofd. “Naar boven rotkind, niks kan jij, stom varken”. Hij loopt achter me aan en jaagt me de trap op. Naakt moet ik in mijn bed gaan liggen, mijn pyjama haalt hij weg zodat ik het zeker niet kan aandoen. Eten na die twee hapjes soep zit er niet meer in. Morgen zal ik, net als zo vaak, weer met honger op school zitten. Ik voel me zo schuldig, waarom kan ik dan ook niks? Pappa slurpt ook wel eens maar dat mag zegt mamma omdat hij een man is, ik ben een meisje en ik moet netjes eten.
Dan komt pappa weer mijn kamertje in en ik moet weer. Lief zijn moet ik, doen wat hij vraagt. Nee, dat hij me aanraakt en dat ding in me stopt vind ik vreselijk, maar ik krijg het wel weer een beetje warm. Misschien houd hij toch een beetje van me dat hij zorgt dat ik weer wat warmer word?
Als kind wist ik niet dat wat me overkwam een naam had, incest, als kind wist ik niet dat wat me overkwam zo verkeerd was, als kind wist ik niet dat het niet mijn schuld was. Als kind verwarde ik seksueel misbruik door mijn vader met liefde. Het thema dit jaar is laat me niet los. Ik werd niet eens vastgehouden, geliefkoosd dus kon je me ook niet loslaten. Wat zou mijn wereld anders zijn geweest als er iemand was geweest die me niet los had gelaten. Kindermishandeling komt in vele vormen. Niet altijd is het een blauwe plek die zichtbaar is. De beste graadmeter voor kindermishandeling is je onderbuikgevoel. Die verteld je feilloos dat er misschien iets niet klopt. Luister ernaar, negeer het niet. Zie en hoor een kind en laat het alsjeblieft niet los.
Wil je meer weten en invoelen over wat kindermishandeling kan zijn en wat de gevolgen kunnen zijn? Lees dan eens mijn boeken.

